Firma

Utrzymanie czystości i pielęgnacja

Dla wielu osób ważnym kryterium wyboru przesłon jest łatwość utrzymania ich w czystości. Dla porównania odnosić będziemy się do ściągania, prania, prasowania i wieszania kiedyś popularnych zasłon i firan na karniszach. Przyjmijmy, że 100% to utrzymanie w czystości właśnie takich starych przesłon.

PLISY - 5%

Nie wymagają okresowego czyszczenia ponieważ wykonane są z impregnowanych tkanin, w których strukturę nie wnika kurz. Podczas codziennego użytkowania zrzucamy to co na nich zdoła osiąść. Wystarczy tylko raz na jakiś czas przetrzeć aluminiowe profile. A w razie poplamienia możemy całą plisę zamoczyć i "wyprać".

 

ROLETY MATERIAŁOWE - 10%

Nie ma potrzeby czyszczenia materiałów. Tylko z rolet dzień-noc z części firankowej czasem trzeba usunąć drobinki pyłków, które w nich utkną, lecz z pomocą może przyjść wtedy zwykły odkurzacz z miękką szczotkową końcówką. Kurz osadza się tylko na górnej części kaset, niewidocznej na co dzień. Plamy możemy usuwać bezpośrednio na oknie z pomocą delikatnego detergentu nie reagującego z barwnikami oraz miękką gąbką.

 

ŻALUZJE POZIOME - 25%

W tym przypadku szczególnie przy ciemnych lub białych lamelach konieczne będzie usuwanie osiadłego kurzu z lamel. Najwygodniej jest wykonywać to odkurzaczem ze szczotkową końcówką ustawiając żaluzję w pozycji zamkniętej. Jeśli nie chcemy zbyt często wycierać naszych żaluzji, warto wziąć pod uwagę żaluzje bambusowe - dzięki matowej, nielakierowanej powierzchni, kurz jest słabo widoczny.

 

ROLETY RZYMSKIE - 65%

Rolety rzymskie wykonywane są często z tych samych tkanin co tradycyjne zasłony czy firany. Aby je wyprać należy zdemontować cały materiał, wyciągnąć poprzeczne szprosy (w zależności od modelu szycia), dolną belkę obciążającą oraz wypleść pionowe sznurki prowadzące. Brzmi to niezbyt zachęcająco, ale za drugim razem jest już relatywnie łatwe. Istotną różnicą w roletach rzymskich w stosunku do tradycyjnych zasłon jest sposób ich obsługi. Rolety rzymskie podciągamy do góry i opuszczamy na dół, przez co w naturalny sposób pozbywamy się z nich kurzu.

 

Kolejny artykuł >>>

zamówbezpłatny pomiar
i wycena u Klienta

© 2019 - BELLATENDA Wystrój i Aranżacja Okien - ul. ks. bp W. Bandurskiego 36, 71-685 Szczecin
Zadzwoń do nas: 884-05-05-26 lub 884-05-05-36

Stronę
wykonało

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Promocje

Zobacz nasze aktualne rabaty i promocje.

Przejdź do promocji

Zapytaj o ofertę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź treść wiadomości

* CONTACT_REQUIRED_FIELDS

Wyślij zapytanie