Firma

Plisy a rolety dzień-noc - co wybrać

Bardzo często zastanawiamy się między wyborem plis i rolet dzień-noc. Z pozoru oferują nam tą samą funkcjonalność, ale różnią się od siebie w znacznym stopniu.

NA PARTERZE

Mieszkając na najniższej kondygnacji lepszym rozwiązaniem mogą okazać się plisy, ponieważ pozwalają na zasłonięcie dolnej części okna, przy jednoczesnym dostępie do światła dziennego górną jego częścią.

 

OBSŁUGA

Tutaj faworytem jest roleta dzień-noc obsługiwana łańcuszkiem. Aby przejść z trybu dzień w noc i odwrotnie wystarczy tylko nieznacznie poruszyć łańcuszkiem. Plisy obsługujemy ręcznie, co może być dość uciążliwe przy wysoko położonych oknach lub tam, gdzie dojście do nich bywa utrudnione.

 

ESTETYKA

Oba systemy z odpowiednio dobranymi materiałami stanowią ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrz. Bardziej zdecydowanym akcentem na oknach są rolety dzień-noc wprowadzające wyraźne poziome pasy.

 

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Dzięki specjalnej powłoce Perlex odbijającej promienie UV lub wypełnieniu aluminiowym w tkaninach typu plaster miodu, to plisy dostarczają nam zdecydowanie wydajniejszej ochrony przed przegrzewaniem się pomieszczeń.

 

OTWIERANIE OKIEN

W tym aspekcie również plisy montowane bliżej skrzydła okiennego sprawdzą się praktycznie wszędzie. Rolety dzień-noc mogą ograniczać swobodne otwieranie okien, co jednak sprawdzamy podczas pomiarów.

 

Kolejny artykuł >>>

zamówbezpłatny pomiar
i wycena u Klienta

© 2019 - BELLATENDA Wystrój i Aranżacja Okien - ul. ks. bp W. Bandurskiego 36, 71-685 Szczecin
Zadzwoń do nas: 884-05-05-26 lub 884-05-05-36

Stronę
wykonało

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Promocje

Zobacz nasze aktualne rabaty i promocje.

Przejdź do promocji

Zapytaj o ofertę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź treść wiadomości

* CONTACT_REQUIRED_FIELDS

Wyślij zapytanie