Firma

Montaż - na oknie czy ścianie

Niemal każdy system możemy zamontować zarówno bezpośrednio do okna oraz do ściany czy sufitu. Sposób montażu ma ogromny wpływ na funkcjonalność przesłony, a przede wszystkim na jej walory estetyczne.

PLISY

Najczęstszym jest montaż przy szybie za pomocą mocowań przykręcanych do listew przyszybowych. Plisa najmniej wtedy odstaje od okna, jednak w zależności od kształtu listew mogą powstać po bokach niewielkie prześwity. Jeśli chcemy je zminimalizować, warto wtedy wybrać materiał podwójny z grupy Honey Comb (plaster miodu).

Alternatywą jest montaż bezinwazyjny za pomocą skręcanych uchwytów bez potrzeby klejenia. Plisa pracuje wtedy przed ramą skrzydła okiennego i zwykle jest odrobinę szersza od szyby wraz z listwami przyszybowymi. Odstaje od okna, ale nie występują prześwity boczne.

Plisy można również zamocować do ściany czy wewnątrz wnęki okiennej.

 

ROLETY MATERIAŁOWE

Montowane do okna dzielimy na te w kasecie z prowadnicami i bez nich. Kaseta rolety może być przykręcana po bokach do listew przyszybowych (model Classic) lub przyklejana do ramy skrzydła okiennego (model Profil). Prowadnice zwykle klejone są wzdłuż listew. W wersji bez kasety i prowadnic (model Mini) roleta montowana jest do skrzydła okiennego z pomocą metalowych haczyków bez klejenia. Pozostaje na miejscu dzięki bocznemu prowadzeniu żyłkowemu zamocowanemu na dole skrzydła. Jest to wersja całkowicie bezinwazyjna.

Osobną kategorię tworzą rolety wolnowiszące, bez prowadzenia bocznego, montowane do ściany, sufitu czy we wnękę okienną. Służą do zakrywania całych zespołów okien również o znacznych rozmiarach.

 

ŻALUZJE DREWNIANE I BAMBUSOWE

O sposobie montażu decyduje tutaj najczęściej wariant żaluzji - z lamelami o szerokości 25mm lub 50mm.

Węższe najczęściej montowane są bezpośrednio do okien. Bezinwazyjnie za pomocą skręcanych uchwytów - żaluzja biegnie przed szybą lub inwazyjnie przy szybie - żaluzja schowana jest między listwy przyszybowe i znajduje się w odległości około 1-2 mm od szyby. W obu przypadkach stosuje się prowadzenie boczne na lince stalowej w otulinie PCV, dzięki czemu żaluzja zawsze pozostaje na miejscu, nawet przy uchylonym oknie.

Żaluzje o szerszych lamelach, 50mm najczęściej montowane są do ściany lub sufitu, czasem również do środka wnęki okiennej. Wysokość mocowania dopierana jest w ten sposób, aby po podciągnięciu żaluzji do góry, możliwe było swobodne otwieranie okien. Szerokość to najczęściej szerokość wnęki okiennej powiększona o zakładki, minimum po 5cm z każdej strony. Żaluzję tak zamontowaną zakańcza się na parapecie lub podłodze.

 

ROLETY RZYMSKIE

Zdecydowana większość montowana jest do ścian i sufitów zakrywając przy tym całe wnęki okienne i zastępując tradycyjne zasłony czy firany na karniszach. Istnieje jednak możliwość zamocowania rolety rzymskiej do skrzydła okiennego za pomocą bezinwazyjnych skręcanych uchwytów - w tym przypadku nie możemy zastosować prowadzenia bocznego.

 

Kolejny artykuł >>>

zamówbezpłatny pomiar
i wycena u Klienta

© 2019 - BELLATENDA Wystrój i Aranżacja Okien - ul. ks. bp W. Bandurskiego 36, 71-685 Szczecin
Zadzwoń do nas: 884-05-05-26 lub 884-05-05-36

Stronę
wykonało

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Promocje

Zobacz nasze aktualne rabaty i promocje.

Przejdź do promocji

Zapytaj o ofertę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź treść wiadomości

* CONTACT_REQUIRED_FIELDS

Wyślij zapytanie